DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 WRZEŚNIA 2017

Drukuj
1 2 3

1. Dzisiaj przypada 90 rocznica śmierci Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, której proces beatyfikacyjny prowadzi Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących oraz nasza Diecezja. W tym dniu, w całej Diecezji, modlimy się o beatyfikację Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Siostry Franciszkanki od Cierpiących serdecznie zapraszają do wspólnego uczestniczenia we Mszy św. o łaskę beatyfikacji Założycielki Zgromadzenia, która będzie sprawowana dzisiaj w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Krzyża w Kozienicach o godz, 18.00. Uroczystości będzie koncelebrował Ordynariusz Diecezji Radomskiej, Ks. Bp Henryk Tomasik.

2. We wrześniu w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w czasie II Wojny Światowej oddali swe życie w obronie Naszej Ojczyzny. Dzisiaj przypada rocznica agresji na wschodnie ziemie polskie. Pamiętajmy też o tych, którzy zostali zamęczeni na nieludzkiej ziemi w Syberii i w obozach sowieckich.

3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i kandydatami. Ci, którzy pragną przyjąć ten Sakrament już we wrześniu powinni to potwierdzić. Natomiast spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych także dzisiaj po Mszy o godz. 1030.

4. Jutro 18 września, w liturgii Kościoła wspominamy świętego Stanisława Kostkę, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży.

5. W najbliższą sobotę 23 września organizowana jest Piesza Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Wysokiego Koła. Wyjście o godz. 700 z parafii Św. Krzyża. Zapisy i informacje u katechetów uczących w szkole.

6. W przyszłą Niedzielę 24 września o godz. 1630 będzie Msza Św. dla uczestników pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkanie w Centrum Myśli Św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków.

7. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” wznawia spotkania. Zapraszamy chętnych na spotkanie w Niedzielę - 24 września po Mszy św. o godz. 16.30 do salki obok Centrum Myśli sw. Jana Pawla II.

8. Ruch Rodzin Nazaretańskich spotyka się w środy o godzinie 18.30. Zapraszamy zainteresowanych

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- we czwartek, 21 września, święto świętego Mateusza Apostoła

- w sobotę 23 września Św. Ojca Pio – kapucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii, za życia i po śmierci przyciąga do siebie wielkie rzesze, przypisujemy mu wiele cudów i nawróceń.