DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2017

Drukuj
1 2 3

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiali o godz. 1730. Na Mszy Św. o godz. 1030 poświęcenie różańca dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

  2. Dzisiaj o godz. 1630 będzie Msza Św. dla uczestników pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkanie w Centrum Myśli Św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków.

  3. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” wznawia spotkania w naszej parafii. Zapraszamy chętnych na kolejne spotkanie dzisiaj - po Mszy św. o godz. 1630 do salki przy Centrum Myśli Św. Jana Pawła II.

  4. W piątek o godz. 1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, połączona z wystawieniem Eucharystycznym do godz. 1700.

  5. W sobotę 7 października autokarowa pielgrzymka do Wysokiego Koła. Wyjazd w z parkingu koło kościoła o godz. 900. Można się jeszcze zapisać.

  6. Siostry Franciszkanki serdecznie zapraszają dziewczęta na dzień skupienia w dniach 6 – 7 października. Rozpoczęcie w piątek 6 października o godz. 900 w domu sióstr w Kozienicach. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem oraz w zakrystii.

  7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy : jutro bł. Władysława z Gielniowa, W środę Św. Wincentego a Paulo, we czwartek Św. Wacława w piątek Św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała.

KOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC

 

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.

Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci. niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.