DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA - 10 września 2017

Drukuj
1 2 3

We wtorek 12 września jest to wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Posiada ono polski akcent, gdyż zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa Jana III Sobieskiego nad Turkami w 1683 r.

  1. W środę 13 września zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 2000.

  2. We czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości Odpustowe w sąsiedniej parafii.

  3. We wrześniu w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w czasie II Wojny Światowej oddali swe życie w obronie Naszej Ojczyzny.

  4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i kandydatami. Ci, którzy pragną przyjąć ten Sakrament już we wrześniu powinni to potwierdzić. Natomiast spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych także w przyszłą niedziele po Mszy o godz. 1030.

  5. Można już dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na przyszły 2018 rok. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej

  6. W przyszłą niedzielę 17 września br. przypada rocznica śmierci Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, której proces beatyfikacyjny prowadzi Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących oraz nasza Diecezja. W tym dniu, w całej Diecezji, modlimy się o beatyfikację Sługi Bożej Matki Kazimiery. Siostry Franciszkanki od Cierpiących serdecznie zapraszają do wspólnego uczestniczenia we Mszy św., która będzie sprawowana 17 września 2017 r. o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Krzyża w Kozienicach. Mszę św. będzie odprawiał Ordynariusz Diecezji Radomskiej, Ks. Bp Henryk Tomasik.

  7. Uczestnicy pielgrzymki do Gietrzwałdu i Świętej Lipki która odbędzie się 16 – 17 września, proszeni są na spotkanie informacyjne w środę 13 września w środę w Centrum Myśli Św. Jana Pawła II.

  8. W sobotę 7 października organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Wysokiego Koła. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.