I Międzyparafialny Festyn Rodzinny „Jesteśmy Razem”

Drukuj
1 2 3
Festyn Międzyparafialny

W dniu 8 czerwca br. na terenie plebanii parafii św. Rodziny w Kozienicach odbył się I Międzyparafialny Festyn Rodzinny „Jesteśmy Razem”.

Uroczystego otwarcia festynu dokonali księża proboszczowie z kozienickich parafii św. Rodziny i św. Krzyża: ks. Władysław Sarwa i ks. Kazimierz Chojnacki.

Na scenie jako pierwsi wystąpili tegoroczni laureaci VI Kozienickiego Przeglądu Pieśni Religijnej, schola dziecięca z parafii św. Rodziny oraz schola dziecięca z parafii św. Krzyża. Po występach dzieci wystąpiła schola osób dorosłych - Diakonia Muzyczna z parafii św. Krzyża.

Część koncertową festynu uświetniły występy uczniów z kozienickiej Szkoły Muzycznej I stopnia. Występy uczniów rozpoczęła parada Orkiestry Dętej „Furioso” pod dyrekcją Pana Zdzisława Włodarskiego – dyrektora szkoły. Następnie na scenie wystąpił Zespół Akordeonowy oraz Zespół Muzyki Rozrywkowej. Nie obyło się bez bisów, na który zagrano wszystkim nam znaną „Barkę”.

Jednocześnie na placu można było wziąć udział w rodzinnych konkurencja sportowych: badmintonie, grze w hokeja na trawie, slalomie, skokach na dużych piłkach oraz w wyścigach na hulajnogach i nartach. Dzieci mogły wziąć udział w turnieju rycerskim oraz w warsztatach plastycznych z malowania na szkle i przyrządzić wytwory z miodu i dżemów.

Dla dzieci i dorosłych zorganizowano pokazy kowalstwa artystycznego, rzeźbiarstwa oraz wystawę starych monet, wernisaż książek i starych płyt.

Dodatkową atrakcją dla dzieci były zwierzątka robione z balonów, malowanie twarzy oraz mecz hokeja na trawie:  księża kontra Rycerze Kolumba. Mecz zakończył się wygraną księży 2:1.

Po wysiłku fizycznym można było posilić się chlebem wypiekanym według starych receptur, kiełbaskami, kaszanką i karkówką z grilla oraz skosztować tzw. „michy mnicha” czyli tradycyjnej zupy grochowej. Nie zabrakło też „łakoci”, szczególnie dla dzieci - waty cukrowej i ciastek.

Podczas festynu odbyła się również zbiórka krwi w mobilnym punkcie krwiodawstwa z Radomia.

Organizatorami festynu byli Rycerze Kolumba z rady nr 15 420 im. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej oraz kozienickie parafie św. Rodziny i św. Krzyża.