OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -18 lutego 2018.

Drukuj
1 2 3
 
 1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Dla nas chrześcijan jest to czas szczególnego rozważania misterium krzyża. Czas pewnych przemyśleń nad tą Miłością, jaką Bóg do nas kieruje. Nabożeństwami tego świętego czasu są Drogi Krzyżowe  i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 1700, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.30. Starajmy się poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach rozważać Dzieło Zbawienia, którego dokonał nasz Zbawiciel dla naszego zbawienia. Zapraszamy nie tylko dorosłych, lecz młodzież i dzieci.
 2. Dziś kończą się rozpoczęte w Środę Popielcową kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal. Przypomnijmy sobie w tym miejscu przepisy Kościoła dotyczące dni pokuty i praktyk pokutnych:
 3. Wszyscy wierni, każdy na swój sposób, obowiązani są na podstawie prawa Bożego czynić pokutę. Żeby jednak wszyscy przez wspólne zachowanie pokuty złączyli się między sobą, zostają nakazane dni pokuty, w które wierni powinni modlić się w sposób szczególny, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość;
 4. W Kościele dniami i okresami pokuty są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu katolik nie powinien brać udziału  w hucznej zabawie ani jej urządzać. Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek;
 5. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 6. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkanie we wtorek i w środę o godz. 1600.
 7. W przyszłą niedzielę  Msza św. i nabożeństwo dla „Margaretek”  o godz. 1800.
 8. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 9. Caritas Diecezji Radomskiej, aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają nasze placówki, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia, choroby, samotności. W naszej parafii bezpłatne wypełnianie PIT-ów z możliwością odpisu 1% na rzecz Caritas zostanie uruchomiony na początku marca.
 10. We czwartek 01 marca o godz. 17.00  w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Serdecznie zapraszamy.
 11. Siostry Franciszkanki z Kozienic zapraszają do modlitwy w intencji beatyfikacji Założycielki Zgromadzenia Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.      W Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, które otrzymało w tym roku Od Ojca Św. szczególne przywileje, organizują czuwanie modlitewne w nocy z 10 na 11 marca. Będzie organizowany wyjazd autokarem. Zapisy u sióstr Franciszkanek.
 12. Ojciec Święty Franciszek, zatroskany o sytuację w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, skierował do całego Kościoła prośbę o to, aby 23 lutego był dniem łączności duchowej z tymi krajami. Spełniając prośbę Ojca Świętego ofiarujmy w dniu 23 lutego nasze modlitwy, umartwienia oraz udział    w nabożeństwach Wielkiego Postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.
 13. Dzień skupienia dla narzeczonych w najbliższą sobotę 24 lutego 2018 roku.
 14.   Przygotowanie do małżeństwa

 „W parafii będą katechezy dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Narzeczeni, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa proszeni są, aby wzięli udział w tej katechizacji. Będzie ona składała się z 10 spotkań formacyjnych, zakończonych dniem skupienia. Proszę o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej po odbiór wyprawek dla narzeczonych i szczegółowe informacje”.

Rozpoczęła się rejestracja na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku. Serdecznie zapraszamy ludzi młodych do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu. Żywe w naszej pamięci pozostają chwile spędzone wraz z młodymi w Krakowie, ale i nosimy w sercu te cudowne chwile wspólnej zabawy, modlitwy i doświadczenia Kościoła Powszechnego, kiedy gościliśmy młodych z 22 krajów w naszej Diecezji. Nie może nas więc zabraknąć także w Panamie. Chcemy jako diecezjalna delegacja uczestniczyć w tym święcie. Rejestracja do końca lutego. Mamy do dyspozycji 50 miejsc na pokładzie samolotu PLL LOT, którym polecimy. Bliższe informacje można znaleźć na stronie www.mlodziradom.pl oraz na plakacie, gdzie znajdziecie numer telefonu do wolontariusza, który jest odpowiedzialny za rejestrację.