Ogłoszenia duszpasterskie w I Niedzielę Adwentu - 3 grudnia 2017 r.

Drukuj
1 2 3
 1. tami. Zapalona świeca – roratka, symbolizująca oczekującą na Zbawiciela Maryję, będzie nam towarzyszyć w tym pełnym radości czasie oczekiwania. Roraty każdego dnia     o godz. 700, a dla dzieci Msza Adwentowa o godz. 1700. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie dzieci. Przypominamy, że możemy nabyć w sklepiku pod chórem lampiony, z którymi dzieci będą przychodzić na tę Msze Św. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Społeczny Komitet Budowy Pomnika Niepodległości w Kozienicach oraz Związek Piłsudczyków zapraszają na Mszę św. w intencji 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w intencji Ojczyzny  dzisiaj 3 grudnia o godz. 1030.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy znanych świętych. Jutro 4 grudnia  będziemy czcić św. Barbarę, patronkę górników i hutników, w środę św. Mikołaja.

 

 1. W tym tygodniu przypada I środa,  o godz. 1800 – Adoracja i spotkanie dla grupy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w pierwszy czwartek modlimy się o liczne    i święte powołania kapłańskie. Dzieci komunijne mają tego dnia spotkanie przygotowawcze do I Komunii Świętej.

 

 1. W piątek 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej świątyni o godz. 700, 900 1700 i 1800. Tego dnia swoje imieniny obchodzi Ks. Senior – Marian Kempisty. Wypraszajmy u Boga potrzebne łaski w jego dalszym życiu kapłańskim. Msza św. w intencji solenizanta,  o godz. 1800.  Także w piątek na Mszy św. o godz. 1800 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.     

 

 1. W sklepiku „AVE” pod chórem kościoła możemy nabyć poświęcony opłatek, którym będziemy się dzielić w wigilijny wieczór, oraz świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 

 1. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najuboższych. Przy bocznym ołtarzu znajduje się choinka na której są kartki z wypisanymi imionami i wiekiem dzieci objętych pomocą Caritasu. Osoby, które zechcą przygotować paczkę świąteczną dla tych dzieci, mogą wybrać z choinki z wypisanym imieniem i wiekiem dziecka. Przygotowane paczki można składać pod choinką, w zakrystii lub w sklepiku „AVE” do niedzieli 17 grudnia. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, wspierającym modlitwą, pracą i ofiarą działalność charytatywną.

 

 1. W sobotę 9 grudnia w Wysokim Kole Dni Skupienia i wspólnej modlitwy dla narzeczonych. Jest to dzień. Kiedy narzeczeni wspólnie z innymi parami mogą się spotkać, prosząc o dobre przeżycie tego czasu, jak i prosić o potrzebne łaski w życiu małżeńskim.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przed świątyniami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

 

 1. W sobotę 9 grudnia odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Pracowników Służby Zdrowia. Spotkanie to odbędzie się w Radomiu, Centrum Wolontariatu, ul. Kelles Krausa, o godz. 1000. Natomiast 17 grudnia  – Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli, Radom, WSD, godz. 1000.

 

 1. Zapraszamy na „IX Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Ziemi Kozienickiej”. Kozienicka Wigilia zostanie zorganizowana 15 grudnia o godz. 1530 tak jak w latach ubiegłych na ul. Legionów, przy krytej pływalni Delfin”. Wigilijne spotkanie rozpocznie wspólna modlitwa o godz.1600 celebrowana przez księży z kozienickich parafii. W świąteczny klimat uroczystości, kolędując przy szopce bożonarodzeniowej, wprowadzą nas zespoły i chóry działające w Kozienicach oraz uczniowie szkół powiatu kozienickiego. Nie zabraknie degustacji potraw wigilijnych. Organizatorzy – Burmistrz Gminy Kozienice, Starosta Powiatu Kozienickiego, Prezes Enea Wytwarzanie S.A, proboszczowie z kozienickich parafii serdecznie zapraszają.

 

 1. Nasze adwentowe rekolekcje rozpoczną się we czwartek 14 grudnia, Spowiedź w sobotę 16 grudnia.