Ogłoszenia duszpasterskie w IV Niedzielę Adwentu 24. XII. 2017 r.

Drukuj
1 2 3
  1. Jednym z najwspanialszych dni całego roku jest Wigilia, którą przeżywamy w dniu dzisiejszym. Podczas wigilijnej wieczerzy łamiąc się poświęconym opłatkiem, składać będziemy sobie życzenia. Zadbajmy wcześniej o tradycyjną oprawę wigilii. Nie zaniedbujmy żadnego z tak czcigodnych zwyczajów i obrzędów wieczerzy i nocy wigilijnej. W naszych domach przed rozpoczęciem wieczerzy przeczytajmy ewangeliczny opis Narodzenia Jezusa, odmówmy wspólnie modlitwę, a na stół, nawet  w najmniejszej ilości, nie powinno podawać się alkoholu. Wieczerza wigilijna w naszej tradycji zawsze miała charakter postny. Dzisiaj Msze św. o godz. 700,  900,  1030  i  suma o godz. 1200, nie będzie Mszy św. o godz. 1630 i 1800.

 

  1. W sklepiku „AVE” są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece wigilijne oraz inne dewocjonalia.

 

  1. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy dzisiaj o północy Mszą świętą zwaną Pasterką. Jutro w Boże Narodzenie Msze św. o godz. 900, 1030, 1200, 1630, i o godz. 1800 – Msza św. w intencji grup modlitewnych „Margaretek”.

 

  1. We wtorek 26 grudnia – Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Św. Szczepana, Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

  1. Przyszła niedziela jest  zarazem Uroczystością Świętej Rodziny, jest także Dniem Imienin naszej wspólnoty parafialnej. Święta Rodzina ukazuje nam wszystkim rodzinę, w której jest Boża Miłość, Pokój, Dobroć. Rodzina, która powinna być wzorem dla naszych współczesnych rodzin.  Na Mszę Św. o godz. 1200 Duchowa Adopcja dziecka poczętego zaprasza na modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. Bezpośrednio po Mszy o godz. 1200 udzielimy błogosławieństwa wszystkim  dzieciom.  W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Mieczysław Marchewka . Msza Św.   w jego intencji o godz. 1800. W niedzielę  31 grudnia  o godz. 1630 Msza św. na zakończenie Starego Roku, po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne, podziękujemy Bogu za szczęśliwie przeżyty 2017 roku i będziemy prosić o Boże Błogosławieństwo w nadchodzącym 2018 roku.

 

  1. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 1700. Kancelaria będzie czynna po Mszy św. o godz. 1800.

 

  1. Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach apeluje o to aby w nadchodzącym świątecznym okresie  zachować pewną ostrożność w swoim otoczeniu, w domu i     w rodzinie. Policja apeluje i prosi o poszanowanie życia swego i  innych uczestników ruchu drogowego