OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11 CZERWCA 2017

Drukuj
1 2 3

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. W najbliższy czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00,9.00,10.30 – połączona z procesją Eucharystyczną. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. – suma. Po południu Msza św. o godz. 18.00.

Procesja Eucharystyczna ulicami naszego Osiedla zatrzymuje się przy czterech ołtarzach. Bardzo prosimy o wcześniejsze przygotowanie ołtarzy. Osobisty udział w procesji to także wyznanie mojej wiary i pobożności. Nasz czynny udział poprzez wspólne modlitwy, śpiewy religijne i odpowiednia postawa, to także dawanie świadectwa mojej osobistej kultury. Osoby które pragną pomóc przy dekoracji ołtarzy zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczorowej.

We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy dzieci na spotkanie przygotowawcze do sypania kwiatków.

3. Procesje wokół kościoła będziemy łączyć z codzienną Eucharystią przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30.

4. We wtorek nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Zapraszamy.

5. Wyjazd na Pięlgrzymkę autokarową do Częstochowy dla Liturgicznej Służby Ołtarza w piątek 16 czerwca o godzinie 7.00

6. Wnajbliższą sobotę 17 czerwca 2017r o godzinie 19.00 Mszą Świętą rozpoczniemy Jerycho Różańcowe w naszej parafii. Każda parafia podejmuje czuwanie modlitewne, które trwa bez przerwy w Kościele przez 24 godziny. Szczegółowy plan Jerycha Różańcowego zostanie podany w Boże Ciało.

7. Pani Teresa Kucharska z dziećmi zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe na odbudowę domu, który spłonął 10 stycznia 2017r. Pani Teresa utrzymuje się z dziećmi z renty po zmarlym mężu. Zbiórka do puszek na pomoc dla tej rodziny będzie w przyszłą niedzielę.

8. W każdą Niedzielę o godzinie 13.00 w kościele św. Józefa w Kozienicach przy ulicy Konstytucji 3 Maja 37 będzie sprawowana Msza św. po Ukraińsku. Ks. Igor zaprasza zainteresowane osoby.