Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Świętej Rodziny 31 grudnia 2017 r.

Drukuj
1 2 3
  1. Dzisiejsza Uroczystość Świętej Rodziny, jest także Dniem Imienin naszej wspólnoty parafialnej. Na Mszę Św. o godz. 1200 Duchowa dziecka poczętego zaprasza na modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. Bezpośrednio po Mszy o godz. 1200 udzielimy błogosławieństwa wszystkim  dzieciom. Dziś także jest ostatni Dzień Roku 2017.  O godz  1630 Msza św. na zakończenie Starego Roku, po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne, podziękujemy Bogu za szczęśliwie przeżyty rok 2017 i będziemy prosić o Boże Błogosławieństwo w nadchodzącym 2018 roku.

 

  1. Jutro Nowy Rok 2018. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Mieczysław Marchewka. Msza Św. w jego intencji o godz. 1800.

 

  1. W sobotę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie      z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Zapraszamy na pochód Orszaku Trzech Króli, który w tym roku rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 1030. Bezpośrednio po Mszy pochód wyruszy wyznaczoną trasą do kościoła Św. Krzyża, gdzie nastąpi zakończenie pochodu Trzech Króli. W tym dniu przypada 25 rocznica sakry biskupiej Pasterza Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika.  W naszych modlitwach polecamy Bogu Dostojnego Jubilata.

 

  1. Także 6 stycznia po Mszy Św. o godz. 1800 w kościele Św. Krzyża będzie spotkanie opłatkowe dla uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. Spowiedź rano na Mszy św. i po południu o godz. 1730.  W sobotę Msza Św. i nabożeństwo dla KŻR. o godz. 1800.

 

  1. Rodziny które zamawiały msze św. w sobotę 13 stycznia o godz. 1700 proszone są o kontakt z kapłanem.

 

  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolędowy „Kolęda z Eneą”, który odbędzie się w naszej świątyni o godz. 1800 Mszą św.

 

  1. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?  Jest to wspaniała okazja, abyśmy  z duszpasterzem rozmawiali o problemach nie tylko naszej rodziny, ale także  o sprawach naszej parafialnej wspólnoty i naszej Ojczyzny. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy już wiele rodzin naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność i serdeczne podziękowanie za przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę, za dzielenie się słowem i wspólne przemyślenia. Składamy gorące podziękowania za ofiary, które przeznaczamy na potrzeby kościoła i wspólnoty. Przez  czas trwania wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 1700. Kancelaria będzie czynna każdego dnia po Mszy św.  o godz. 1800.

 

W tym tygodniu z wizytą duszpasterską kapłani odwiedzą mieszkańców rodzin  z następujących ulic:

 

Wtorek 02 stycznia 2018

(od godz. 9. 00 i powtórnie od 15.30)

Ul. Konarskiego  10

 

Od godz. 15:30 Kopernika 7 B i Boh. Studzianek – bez bloku 4

 

Środa 03 stycznia 2018

(od godz. 9. 00 i powtórnie od 15.30)

Ul. Kopernika 3   ( 1ksiądz)

Ul. Kopernika 9   ( 1ksiądz)

Ul. Konarskiego 11  ( 1ksiądz)

 

Od godz. 15.30

Bohaterów Studzianek BLOK i ul. Ogrodowa

 

Czwartek 04 stycznia 2018

(od godz. 9. 00 i powtórnie od 15.30)

Ul. Konarskiego 6 (1 ksiądz)

Ul. Konarskiego 6A (1 ksiądz)

Ul. Kopernika 6 (1 ksiądz)

 

         Od 15:30:

Ul. Konarskiego 5  ( 1 ksiądz)

 

          Piątek 05 stycznia 2018

          Osiedle Głowaczowska II (od godz. 15:30)

 

Poniedziałek 8 stycznia 2018

(od godz. 9. 00 i powtórnie od 15.30)

Ul. Kopernika 5   ( 1ksiądz)

Ul. Kopernika 13   ( 1ksiądz)

 

Od godz. 15:30 Kopernika 14 i ul. Gruszczyńskiej i Dojazdowa