Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 r.

Drukuj
1 2 3
  1. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją, modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha. W środę 31 maja ostatnie majowe nabożeństwo.

  2. We czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele gromadzimy się codziennie o godz. 17.30, będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

  3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie. I piątek to dzień wynagrodzenia Jezusowi za grzechy nasze i naszych bliźnich. Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo dla KŻR o godz. 17.30, a Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.

  4. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Święta wielkanocną.

  5. Organizujemy wyjazd autokarowy na ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 koło Gniezna, które odbędzie się w sobotę 03 czerwca br. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę 03 czerwca br.

  6. V Ogólnopolska Pielgrzymka KŻR na Jasną Górę odbędzie się w dniach 2- 3 czerwca 2017 r. Zapisy w naszej parafii i w parafii Świętego Krzyża.

  7. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium NMP w Wysokim Kole w sobotę 10 czerwca. Początek spotkania godz.10.00.

  8. Wspólnota Trudnych Małżeństw „SYCHAR” zaprasza dziś na Mszę Św. o godz. 16.30. Po Mszy spotkanie w Centrum Myśli Św. Jana Pawła II. Zachęcamy tych którzy przeżywają trudności w małżeństwie czy w rodzinie na to spotkanie.

 

Wolontariuszka Monika Chudzyńska pracująca w Zambii prosi o modlitewne wsparcie w jej chorobie. Pracuje razem z panią Magdą Krześniak, która pochodzi z naszej wspólnoty parafialnej.