Ogłoszenia duszpasterskie w VI Niedzielę zwykłą 11 luty 2018 r.

Drukuj
1 2 3
  1. Dzisiaj 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

 

  1. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych.

 

  1. Kończy się okres zwykły roku liturgicznego i czas karnawału. Ostatkowe przyjęcia i zabawy tak jak kiedyś trwają do północy, kiedy to Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post. Idziemy do Kościoła, pochylamy nasze głowy, a ręka kapłana prószy ją popiołem. Rozpoczyna się czas pokuty i zastanowienia nad sobą, nad własnym życiem, a rekolekcje pomagają nam starannie przygotować się do sakramentu pokuty. W czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pana Jezusa. Pamiętajmy, że Pan Jezus umarł za nasze grzechy i zwyciężył śmierć, otwierając dla nas niebo. Uczestnicząc w nabożeństwach wielkopostnych, poprzez modlitwę, post i wyrzeczenia starajmy się odnaleźć drogę, która poprowadzi nas do naszego Ojca w niebie.

 

  1. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 700, 900, 1630, 1800. Na każdej Mszy św. posypanie naszych głów popiołem. W tym dniu każdego chrześcijanina obowiązuje post ścisły.

 

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w każdy piątek o godz. 1700, dla dorosłych po Mszy św. o godz.1800 Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1730.

 

  1. We wtorek 13 lutego o godz. 1800 Nabożeństwo Fatimskie.

 

  1. Siostry Franciszkanki z Kozienic zapraszają do modlitwy w intencji beatyfikacji Założycielki Zgromadzenia Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.      W Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, które otrzymało w tym roku Od Ojca Św. szczególne przywileje, organizują czuwanie modlitewne w nocy z 10 na 11 marca. Będzie organizowany wyjazd autokarem. Zapisy u sióstr Franciszkanek.