Ogłoszenia duszpasterskie w XI Niedzielę Zwykłą 18 czerwca 2017 r.

Drukuj
1 2 3
  1. Dzisiaj przeżywamy Jerycho Różańcowe.

  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza Święta w połączeniu z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

  3. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cały czerwiec poświęcony jest czci Bożego Serca. Ten kult na naszej ziemi zawsze był bardzo żywy. Wielu pamięta jeszcze praktykę specjalnego poświęcenia rodzin Najświętszemu Sercu. Tyle pokoleń dobrych ojców i matek, tyle powołań kapłańskich i zakonnych kształtowało się w szkole Jezusowego Serca! To Serce jest źródłem miłosierdzia dla współczesnego człowieka i świata. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W tym dniu przypada też Dzień Ojca. W naszych modlitwach będziemy ich polecać Najlepszemu Ojcu, jakim jest Bóg.

  4. W sobotę 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

  5. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, o godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie grup modlitewnych „Margaretek”.

  6. Powoli zbliża się koniec roku szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i ich rodzicom, że każde dzieło, aby było dobrze zakończone, powinno być poświęcone Bogu. Warto, aby w naszych modlitwach obok próśb, obecne były również dziękczynienia. Msza św. na zakończenie roku dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 800. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego każdego dnia na nabożeństwie czerwcowym.

  7. Fundacja Energia – Działanie w Kozienicach zwraca się z prośbą o wsparcie duchowe i materialne podczas realizacji kampanii społeczno – charytatywnej “Ida Czerwcowa, Stop rakowi piersi”. W ramach akcji przeprowadzanej w dzisiejszą niedzielę 18 czerwca na terenie naszego miasta jest także kwesta na ten szlachetny cel. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem oraz w zakrystii.

  8. Pani Teresa Kucharska z dziećmi zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe na odbudowę domu, który spłonął 10 stycznia 2017r. Pani Teresa utrzymuje się z dziećmi z renty po zmarlym mężu. Dzisiaj przed świątynia przeprowadzona jest puszka na potrzeby tej rodziny.