Ogłoszenia duszpasterskie w XIX Niedzielę zw. 13 sierpnia 2017 r.

Drukuj
1 2 3
  1. Dzisiaj 13 sierpnia kończy się pielgrzymi szlak tych, którzy od kilku dni pieszo idą na Jasną Górę. Na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. o godz. 19.00. Wśród tysięcy pielgrzymów zdążających ze wszystkich stron Polski są także i pielgrzymi z naszych parafii. Na spotkanie z nimi wyrusza autokarowa pielgrzymka z naszej parafii. Wyjazd dziś z parkingu obok kościoła o godz. 10.00, a powrót w nocy.

  2. Także dzisiaj – 13 sierpnia o godz. 20.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy na Nabożeństwo Fatimskie. Duchowo łączyć się będziemy z pielgrzymami, którzy dziękować będą za kolejną pieszą pielgrzymkę.

  3. Jutro 14 sierpnia, wspominamy świętego Maksymiliana Marię Kolbe, kapłana i męczennika, wielkiego czciciela Niepokalanej. Oddał się dobrowolnie na śmierć głodową w bunkrze. Został kanonizowany przez Ojca Św. Jana Pawła II. Tego dnia odpust w parafii Janików.

  4. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Najbardziej okazałe uroczystości odbędą się jak co roku na Jasnej Górze, która otoczona rzeszami pielgrzymów, potwierdzi statut duchowej stolicy naszej Ojczyzny. Tradycyjnie na każdej Mszy św. poświęcimy bukiety kwiatów i ziół, a razem z nim i ofiarujmy Maryi nasze serca i nasz codzienny trud. Msze św. W naszej świątyni o godz. 7.00,9.00,103.0,12.00, i po południu o godz. 18.00. Ten dzień jest także Dniem Wojska Polskiego. Wspominając cudowną obronę Naszej Ojczyzny w latach 20-tych XX wieku, modlimy się w intencji naszego kraju, w intencji Wojska Polskiego i wszystkich Polaków mieszkających w kraju i za granicą.

  5. W najbliższą sobotę 19 sierpnia spotkanie dla chorych w Wysokim Kole. Początek o godz. 9.30. Zapisy w zakrystii.

  6. We czwartek 17 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta – Ks. Jacentego Rejczaka.

  7. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia w Stanisławicach odbędą się Gminne Dożynki, na które organizatorzy serdecznie zapraszają. Uroczystości rozpoczną się Uroczystą Mszą Świętą o godz. 12.00 w Stanisławicach. Po Mszy dalszy ciąg Uroczystości. Natomiast Dożynki Powiatu Kozienickiego odbędą się w niedziele 27 sierpnia w Garbatce – Letnisko.