Ogłoszenia duszpasterskie w XVII Niedzielę zwykłą 30 lipca 2017 r.

Drukuj
1 2 3
  1. W tym tygodniu rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Jak co roku wielkie rzesze naszych diecezjan idą do swojej Matki. Wszyscy pozostali będą mieli możliwość uczestniczenia w sposób duchowy w tej pielgrzymce – słuchając transmisji z trasy w Radio Plus, modląc się indywidualnie na różańcu, śpiewając Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymką. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo pielgrzymkę, jednocześnie prosząc o modlitwę, może to uczynić przy zapisach, lub u kapłana, opiekuna pielgrzymki. Pątnicy z kozienickiej grupy nr 18 rozpoczynają Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w najbliższy piątek Mszą św. odprawioną w kościele Św. Krzyża o godz. 900. Bagaże można oddawać w dniu wyjścia od godz. 800 do godz.850, na placu przy kościele. Zapisy na pielgrzymkę dzisiaj po każdej Mszy św. i każdego dnia do czwartku po Mszy św. o godz. 1800.

  2. We wtorek 1 sierpnia zachęcamy do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

  3. Miesiąc sierpień jest także czasem naszego wspólnego wysiłku i walki z ludzkimi słabościami jak choroba alkoholowa

  4. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie na Górze Tabor umocniło wiarę Apostołów. Jezusowa przemiana wzywa, abyśmy i my przemieniali swe życie.

  5. W środę o godz. 1800 Msza św. dla członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

  6. W tym tygodniu I piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź pierwszo piątkowa rano i po południu od godz. 1630. O godz. 1500 w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 1645 nabożeństwo pierwszo piątkowe.

  7. I sobota miesiąca jest dniem uwielbienia Maryi. O godz. 1800 Msza św. dla KŻR, a po mszy nabożeństwo Eucharystyczne.

  8. W przyszłą niedzielę – 13 sierpnia organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na przywitanie pieszych pielgrzymów udających się do Matki Bożej. Wyjazd z naszej parafii godzinach porannych, powrót w nocy z 13 na 14 sierpnia. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Bliższe informacje podane będą w przyszłą niedzielę.