Ogłoszenia duszpasterskie w XXI Niedzielę zw. 27 sierpnia 2017 r.

Drukuj
1 2 3
  1. W piątek 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na różnych frontach i w obozach koncentracyjnych. Wrzesień to miesiąc rozpoczęcia roku szkolnego. Na progu roku szkolnego Kościół apeluje o to, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Nowy rok szkolny rozpoczniemy w poniedziałek 4 września.

 

  1. Za tydzień w pierwszą niedzielę września, w naszej parafii przeżywać będziemy czterdziestogodzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Po każdej Mszy św. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem, który jest ukryty pod postacią Eucharystii. W czasie każdej Mszy św. będzie można także skorzystać z sakramentu pokuty. Zachęcamy wszystkie dzieci, młodzież, a także dorosłych, by pojednani z Bogiem i ludźmi dobrze rozpocząć nowe dzieło wychowania i nauki. Nabożeństwo to poprowadzi O. Tadeusz Kraska, Misjonarz z Kamerunu.

 

  1. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa rano na Mszy św. o godz. 7.00, po południu od godz. 16.30. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.45 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

 

  1. W sobotę Msza św. dla KŻR o godz. 18.00, po Mszy św. nabożeństwo Eucharystyczne.

 

  1. Od przyszłej niedzieli odprawiana będzie Msza św. popołudniowa o godz. 16.30

 

  1. W dzisiejszą niedzielę jest przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby poszkodowanych przez nawałnice na północy Polski.

 

  1. 2 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska pielgrzymka z okazji 30 lat Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętni o tego spotkania mogą zapisać się w zakrystii. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

 

  1. We wtorek 5 września zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach naszego Parafialnego chóru. Zapraszamy także nowe osoby, które pragną pomóc w formacji i w śpiewie kościelnym.