Ogłoszenia duszpasterskie w XXII Niedzielę zw. - 03 września 2017 r.

Drukuj
1 2 3
  1. Dziś w pierwszą niedzielę września, w naszej parafii przeżywamy czterdziestogodzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Po każdej Mszy św. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem, który jest ukryty pod postacią Eucharystii. W czasie każdej Mszy św. będzie można także skorzystać z sakramentu pokuty. Zachęcamy wszystkie dzieci, młodzież, a także dorosłych, by na progu nowego roku szkolnego, pojednani z Bogiem i ludźmi dobrze rozpocząć nowe dzieło wychowania i nauki. W tym miesiącu Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na różnych frontach i w obozach koncentracyjnych. Razem z nami jest obecny O. Tadeusz Kraska, Misjonarz z Kamerunu, którego serdecznie witamy.

  2. Jutro 4 września dzień rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę świętą jutro o godz. 800, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.

  3. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. o godz. 16.30.

  4. W pierwszą środę miesiąca, zapraszamy Grupę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, na swoje spotkanie na Mszę św. o godz. 18.00.

  5. W tym tygodniu w piątek 8 września święto Narodzenia NMP. W tradycji polskiej często nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Ksiądz Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 8 września 2017 roku, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz spełnić uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego. 

  6. Od przyszłej niedzieli można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na przyszły 2018 rok. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

  7. Narzeczeni, którzy przygotowują się d zawarcia małżeństwa mają swoje spotkania w Sanktuarium w Wysokim Kole 9 września, II spotkanie odbędzie się w grudniu. Bliższe informacje w kancelarii i w zakrystii.