Ogłoszenia duszpasterskie w XXVIII Niedzielę – 15 październik 2017 r.

Drukuj
1 2 3

W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe. Wszystkich zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

Zbliża się miesiąc listopad – poświęcony pamięci wszystkich zmarłych. Jak co roku, można już zamawiać Msze św. i wypominki w ich intencjach. W pierwszą niedzielę listopada – o godz. 18.00. Uroczysta Msza Św. za zmarłych których pogrzeby odbyły się w tym roku w naszej świątyni. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy w miarę możliwości poinformować swoich krewnych i bliskich osobom zmarłym.

We czwartek 19 października przypada 33 rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki, który jest Patronem „Solidarności”. Komisja Zakładowa „Solidarności” przy Elektrowni Kozienice zaprasza na Mszę św. o godz. 17.00 oraz na nabożeństwo różańcowe w intencji członków Kozienickiej Solidarności. Po różańcu spotkanie w centrum Św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro w poniedziałek św. Jadwiga Śląska, jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców. We wtorek – św. Ignacy Antiocheńskiego, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany