Ogłoszenia duszpasterskie w XXX Niedzielę zwykłą 29 października 2017 r.

Drukuj
1 2 3

Przed nami ostatnie dni nabożeństw różańcowych, ale nie rozstawajmy się z różańcem. Z początkiem listopada w szczególny sposób pamiętajmy o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, ofiarujmy im nasze modlitwy. Przyjmujemy na msze św. za zmarłych, oraz na wspominki za zmarłych. Są one polecane Bogu przez cały rok, w niedzielę przed Mszą o godz. 700, 900 i 1200.

W środę – 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 700, 900, 1030 i 1800. Na cmentarzu będzie odprawiona suma za zmarłych o godz. 1200. Bezpośrednio po sumie procesja z modlitwami wypominek za naszych zmarłych. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 1630. Nabożeństwo za zmarłych z modlitwą różańcową o godz. 1730. Jest to I środa miesiąca, o godz. 1800 Msza św. i nabożeństwo dla członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

We czwartek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Zmarłych – Dzień Zaduszny. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w Niebie. Msze św. 700, 900. 1700 i 1800. O godz. 1015 gromadzimy się na cmentarzu, by uczestniczyć w liturgii żałobnej za naszych zmarłych.

Spowiedź pierwszopiątkowa rano na mszy św. i po południu od godz. 1630. Nabożeństwo I piątku o godz. 1645.

W sobotę o godz. 1800 Msza św. i nabożeństwo dla KŻR.

W przyszłą niedzielę 5 listopada o godz. 1800 – Uroczysta Msza św. za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w tym roku w naszej świątyni. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy w miarę możliwości poinformować swoich krewnych i bliskich osobom zmarłych.

Dzisiaj w naszej parafii przebywają Siostry Franciszkanki od Cierpiących. Przybliżają nam w tygodniu misyjnym swoją pracę na Misjach.

Wspólnota „SYCHAR” zaprasza dzisiaj po różańcu na spotkanie małżonków przeżywających różne trudności w rodzinach. Spotkanie to odbędzie się w Centrum Myśli Św. Jana Pawła II.

W najbliższy czwartek nie będzie spotkania z rodzicami dzieci komunijnych.