Ogłoszenia duszpasterskie w XXXIV Niedzielę zwykłą – Uroczystość Chrystusa Króla.

Drukuj
1 2 3
 
  1. Dziś przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. Wszystko, co dobiega końca, winno być naznaczone wypełnieniem i doskonałością. Chcemy cały rok chrześcijańskiego misterium ofiarować Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Uznajmy tym samym całkowitą swą zależność od Niego i panowanie nad czasem i wiecznością.

 

  1. Czas przygotować się do Adwentu, okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, lecz krótki czas wyciszeni duchowo przygotowani.  Przyszła niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu.

 

  1. Rycerze Kolumba z Kozienic przygotowują kolejny raz Orszak Trzech Króli.  Dzisiaj przed kościołami kwestują na rzecz zorganizowania tego pochodu.

 

  1.  W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X

 

  1. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszy św. o godz.   700  i po południu od godz. 1630.

 

  1. W sobotę o godz. 1800  Msza św. dla KŻR, po Mszy nabożeństwo Eucharystyczne.

 

  1. Społeczny Komitet Budowy pomnika Niepodległości w Kozienicach oraz Związek Piłsudczyków zapraszają na Mszę św.  w intencji 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w intencji Ojczyzny w przyszłą niedziele 3 grudnia o godz. 1030.

 

  1. Dzisiaj nie będzie zaplanowanego spotkania „SYCHAR”, ze względu na rekolekcje, które ta grupa przeżywa.