SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lipca 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Drukuj
1 2 3
  1. We wtorek 25 lipca wspominamy dwóch świętych : Jakuba Apostoła – Uroczystość w parafii Świerże. Drugim świętym to święty Krzysztof – patron kierowców. Po mszy św. o godz. 1830 – poświęcenie pojazdów na parkingu przed kościołem. Św. Krzysztof jest patronem Ks. Krzysztofa Wróbla, msza św. w intencji solenizanta w sobotę o godz. 1800. Także tego dnia zapraszamy „Margaretki” na mszę św. i spotkanie.

 

  1. Jak co roku z Kozienic wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 4 sierpnia z Kozienic, powrót 13 sierpnia w nocy. Wszystkich, którzy pragną pomóc przy organizacji pielgrzymki, zwłaszcza osoby do grupy muzycznej prosimy o kontakt w parafii Św. Krzyża i naszej parafii w zakrystii lub w kancelarii. Zapisy na pielgrzymkę od 30 lipca br. w naszej parafii i w parafii Św. Krzyża.

 

  1. W środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

 

  1. W tym roku przypada 140 rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W dniach 16 – 17 września jest organizowana pielgrzymka Gietrzwałd – Święta Lipka i inne sanktuaria znajdujące się na trasie Nocleg w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce. Bliższe informacje w zakrystii i w kancelarii parafialnej.