Rycerze Kolumba

Rada w Kozienicach, nr 15420

Święto Matki Bożej z Guadalupe w Kozienicach

Drukuj
1 2 3

Rycerze Kolumba w bieżącym roku bratnim otrzymali misję przeprowadzenia Programu Mariańskiej Modlitwy poświęconego Matce Bożej z Guadalupe. Obraz z wizerunkiem Matki Bożej nawiedza wszystkie Rady Rycerzy Kolumba i ich parafie. Podkreślana jest w tych uroczystościach rola Matki z Guadelupe jako Obrończyni Życia Poczętego oraz patronki obu Ameryk.

W dniu 01.06.2013 delegacja Rady Rycerzy Kolumba nr 15420 podczas uroczystej mszy świętej przejęła obraz od Rady Rycerzy w Pionkach i przewiozła go do Kozienic.

Peregrynacja rozpoczęła się 02 czerwca 2013 roku o godzinie 06.30 uroczystą procesją, którą poprowadził gospodarz Parafii Świętego Krzyża Ks. Kanonik Kazimierz Chojnacki, będący również kapelanem Rady Rycerzy Kolumba.

Po wprowadzeniu do świątyni Ks. Kapelan oraz Wielki Rycerz Dariusz Mazur w słowach powitania oddali parafię pod macierzyńską opiekę Maryi. Podkreślano, że przesłanie Matki Bożej z Guadalupe jest także apelem nieba skierowanym do wszystkich narodów na całym świecie o obronę każdego życia i na każdym stadium jego rozwoju.

Matka Boża z Guadalupe podniosła także rangę uroczystości Bierzmowania w dniu 03 czerwca, któremu przewodniczył Ks. Bp Henryk Tomasik Ordynariusz Diecezji Radomskiej oraz 35-tą rocznicę święceń kapłańskich Księdza Kanonika Kazimierza Chojnackiego.

W dniu 04 czerwca po uroczystym pożegnaniu w Parafii św. Krzyża Rycerze procesyjnie przenieśli Obraz do Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, których założycielką była patronka naszej Rady RK siostra Kazimiera Gruszczyńska.  

06 czerwca Matka Boża w drodze do Parafii Świętej Rodziny nawiedziła parafian w Augustowie, którzy tłumnie przybyli by oddać pokłon i wznieść swoje modlitwy do Pani obu Ameryk.

O godzinie 20.30 nastąpiło uroczyste wniesienie Obrazu do kościoła parafialnego Świętej Rodziny, gdzie został on powitany przez Ks. Kan Władysława Sarwę (Kapelana naszej Rady) oraz Wielkiego Rycerza. Zebrani duchowni, Rycerze Kolumba, ich rodziny i parafianie uczestniczyli następnie w Apelu Maryjnym i wspólnej adoracji do godziny 22.00.

Peregrynacja zakończyła się uroczystą Mszą świętą o godzinie 18.00 w dniu 09-06-2013 roku. Za doznane łaski i błogosławieństwa Matki Bożej dziękowali Proboszczowie, Księża, Rycerze Kolumba oraz parafianie.

Rycerze Kolumba z Rady 15420 w Kozienicach starali się swoją obecnością, podczas Mszy św. i nabożeństw, podkreślać wagę tej peregrynacji dla naszych wspólnot modlitewnych. W sposób szczególny uczestniczyli: o godzinie 15.00 w Koronce do Miłosierdzia Bożego, Procesjach Oktawy Bożego Ciała oraz w Apelach Maryjnych o godzinie 21.00.  Po Mszach Świętych oraz nabożeństwach rozdawane były wiernym pamiątkowe obrazki z wizerunkiem MB z Guadalupe oraz modlitwą o Jej wstawiennictwo.

Niech Matka Boża z Guadalupe ma w swojej opiece cały Zakon Rycerzy Kolumba oraz wszystkich parafian Kozienickich.