Ogłoszenia duszpasterskie w II Niedzielę Zwykłą - 19 stycznia 2020

1. Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie w Niedzielę Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020

1. Niedziela Chrztu Pańskiego którą dziś przeżywamy, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Chociaż tradycyjnie śpiewa się jeszcze kolędy do 2 lutego, to od jutra według kalendarza liturgicznego rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Czas ten będzie trwał do wtorku przed Środą Popielcową.

Ogłoszenia duszpasterskie w II Niedzielę po Bożym Narodzeniu - 5 stycznia 2020

1. Jutro - 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta głosi, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat, objawił się wszystkim ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Podczas Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z jego odnalezienia. Jutro zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 10.30. Bezpośrednio po Mszy Orszak wyruszy wyznaczoną trasą do kościoła Św. Krzyża, gdzie nastąpi zakończenie pochodu Orszaku Trzech Króli.

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Świętej Rodziny - 29 grudnia 2019

1. W Uroczystość Świętej Rodziny gościmy w naszym kościele ks. Krzysztofa Dukielskiego. Uroczysta Msza Św. będzie odprawiona o godz. 12.00. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zaprasza na modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. Członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy na koniec Mszy na spotkanie przy Szopce Betlejemskiej. Bezpośrednio po Mszy o godz. 12.00 udzielimy błogosławieństwa wszystkim dzieciom. O godz. 16.30 Msza św. dla Grupy „SYCHAR”, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Oddania się pod opiekę Świętej Rodziny.

Ogłoszenia duszpasterskie w Boże Narodzenie - 25 grudnia 2019

1. Dziś Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00 - Msza Św. w intencji Grup Modlitewnych „Margaretek”.