Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020

1. Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku - Ks. Bp Ordynariusz odwołuje dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej. Zniesiony został limit uczestników w świątyniach. Pamiętajmy o maseczkach, lub zachowania odstępu dwóch metrów od kolejnej osoby.

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24 maja 2020

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest jedną z najstarszych Uroczystości w Kościele. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy od samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły - od Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

Ogłoszenia duszpasterskie w VI Niedzielę Wielkanocny - 17 maja 2020

1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Ogłoszenia duszpasterskie w V Niedzielę Wielkanocny - 10 maja 2020

1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

Zapraszam serdecznie do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.

Bp Henryk Tomasik Biskup Radomski

Ogłoszenia duszpasterskie w IV Niedzielę Wielkanocny - 3 maja 2020

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitwy o powołania do służby w Kościele. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.