Ogłoszenia duszpasterskie w XXIV niedzielę zwykłą -15 września 2019

  1. We wrześniu w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w czasie II Wojny Światowej oddali swe życie w obronie Naszej Ojczyzny. We wtorek 17 września przypada rocznica agresji na wschodnie ziemie polskie. Pamiętajmy też o tych, którzy zostali zamęczeni na nieludzkiej ziemi w Syberii i w obozach sowieckich. Z tej rocznicowej okoliczności serdecznie zapraszamy na koncert związany z obchodami 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 września, o godz. 19.00 w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia duszpasterskie w XXIII niedzielę zwykłą - 8 września 2019

  1. W czwartek, 12 września, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Posiada ono polski akcent, gdyż zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego nad Turkami w 1683 r.

Ogłoszenia duszpasterskie w XXII niedzielę zwykłą - 1 września 2019

  1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę września, w naszej parafii przeżywamy czterdziestogodzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Po każdej Mszy św. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem, który jest ukryty pod postacią Eucharystii. W czasie każdej Mszy św. będzie można także skorzystać z sakramentu pokuty. Zachęcamy wszystkie dzieci, młodzież, a także dorosłych, by pojednani z Bogiem i ludźmi dobrze rozpocząć nowe dzieło wychowania i nauki.

Ogłoszenia duszpasterskie w XV niedzielę zwykłą - 14 lipca 2019

  1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Ogłoszenia duszpasterskie w XIV niedzielę zwykłą - 7 lipca 2019

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy. Bóg w każdym z nas może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.