Ogłoszenia duszpasterskie w VI Niedzielę Zwykłą - 14 lutego 2021

1. Kończy się okres zwykły roku liturgicznego, i czas karnawału. Ostatkowe przyjęcia i zabawy tak jak kiedyś trwają do północy, kiedy to Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post. Idziemy do Kościoła, pochylamy nasze głowy, a ręka kapłana prószy ją popiołem. Rozpoczyna się czas pokuty i zastanowienia nad sobą, nad własnym życiem, a rekolekcje pomagają nam starannie przygotować się do sakramentu pokuty. W czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pana Jezusa. Pamiętajmy, że Pan Jezus umarł za nasze grzechy i zwyciężył śmierć, otwierając dla nas niebo. Uczestnicząc w nabożeństwach wielkopostnych, poprzez modlitwę, post i wyrzeczenia starajmy się odnaleźć drogę, która poprowadzi nas do naszego Ojca w niebie.

Ogłoszenia duszpasterskie w V Niedzielę Zwykłą - 7 lutego 2021

1. We czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

Ogłoszenia duszpasterskie w IV Niedzielę Zwykłą - 31 stycznia 2021

1. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Przynosimy do świątyni świece, gromnice, które zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie - Światłości Narodów. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Msze Święte we wtorek o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i o godz. 18.00. Na Mszy o godz. 18.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarniamy ich naszą modlitwą i życzliwością.

Ogłoszenia duszpasterskie w III Niedzielę Zwykłą - 24 stycznia 2021

1. Msza Święta to szczególne dziękczynienie. Jako wspólnota eucharystyczna dziękujemy Panu Bogu za czas, który jest Jego darem. Jesteśmy pielgrzymami na tym świecie. Bóg przypomina nam nieustannie, że ziemia i wolność są dane człowiekowi po to, aby ciesząc się życiem, czcił swego Boga. Często o tym zapominamy. Dzisiejszej niedzieli szczególnie wsłuchujemy się w głos Boży, przeżywając już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. Niech dzisiejsza celebracja oraz refleksja nad Bożym słowem ożywiają nasze serca.

Ogłoszenia duszpasterskie w II Niedzielę Zwykłą - 17 stycznia 2021

1. Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.