Ogłoszenia duszpasterskie w II Niedzielę Zwykłą - 16 stycznia 2022

1. Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.

2. Od wtorku 18 stycznia do 25 stycznia w całym kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. W tym tygodniu w piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tyle im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i nasza serdeczna pamięć.

Ogłoszenia duszpasterskie w Niedzielę Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022

1. Niedziela Chrztu Pańskiego którą dziś przeżywamy, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Chociaż tradycyjnie śpiewa się jeszcze kolędy do 2 lutego, to od jutra według kalendarza liturgicznego rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Czas ten będzie trwał do wtorku przed Środą Popielcową.

2. W czwartek - 13 dzień miesiąca. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.

3. W każdy piątek o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Ogłoszenia duszpasterskie w II Niedzielę po Bożym Narodzeniu - 2 stycznia 2022

1. W czwartek - 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze Święte w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta głosi, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat, objawił się wszystkim ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Podczas Mszy Świętej poświęcimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z jego odnalezienia.

2. Uroczystość Trzech Króli jest dniem naszej modlitwy za narody i kraje misyjne, a także za misjonarzy i misjonarki pracujące w tych krajach. Modlimy się, aby Słowo Boże skutecznie dotarło do tych, którzy ciągle poszukują Boga. Naszą ofiarą tego dnia pragniemy wesprzeć Dzieło Misyjne. Tego dnia przypada 29 rocznica sakry biskupiej Pasterza Ks. Biskupa seniora Henryka Tomasika. W naszych modlitwach polecamy Bogu Dostojnego Jubilata.

Ogłoszenia duszpasterskie w Boże Narodzenie - 25 grudnia 2021

1. Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00 - Msza Św. w intencji Grup Modlitewnych „Margaretek”.

2. Jutro - 26 grudnia przeżywamy Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jest zarazem Uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszę Świętą o godz. 12.00 Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zaprasza na modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. Bezpośrednio po Mszy o godz. 12.00 udzielimy błogosławieństwa wszystkim dzieciom.