W dniach 19 – 20 Maja odbyła się w Rzeszowie VII konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce. Wzięło w niej udział kilkuset rycerzy z Polski oraz goście z Ukrainy, Litwy i USA. Konwencja Stanowa jest okazją do podsumowania całorocznych działań Zakonu w obszarze rodziny, młodzieży Kościoła i samej organizacji.

Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2015 r., w święto Objawienia Pańskiego, już po raz trzeci ulicami Kozienic przeszedł Orszak Trzech Króli, tym razem w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Fundacja Orszak Trzech Króli.

Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas ewangeliczne wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku Jezus drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło. Od 2011 roku, po ponad pięćdziesięciu latach przerwy, jest to w Polsce znowu dzień wolny od pracy, podobnie jak i w wielu innych krajach na świecie.