Ogłoszenia duszpasterskie w XIII Niedzielę Zwykłą - 26 czerwca 2022

1. Przeżywamy ostatni tydzień czerwca - miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa. Nie przestawajmy jednak modlić się słowami Litanii do Serca Pana Jezusa czy Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jeśli leży nam na sercu odkupienie, to musimy wpatrywać się w przebite włócznią Serce Zbawiciela, coraz bardziej musimy być do Niego podobni. W czwartek o godz. 17.30 ostanie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.

2. W środę 29 czerwca przeżywamy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia imieniny obchodzi Ks. bp Piotr Turzyński - polecamy Go w naszych modlitwach. Taca tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

Ogłoszenia duszpasterskie w XII Niedzielę Zwykłą - 19 czerwca 2022

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, w czasie której w procesji Eucharystycznej połączonej z nabożeństwem czerwcowym pragniemy oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie Oktawy we czwartek poświęcenie wianków.

2. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cały czerwiec poświęcony jest czci Bożego Serca. Ten kult na naszej ziemi zawsze był bardzo żywy. Wielu pamięta jeszcze praktykę specjalnego poświęcenia rodzin Najświętszemu Sercu. Tyle pokoleń dobrych ojców i matek, tyle powołań kapłańskich i zakonnych kształtowało się w szkole Jezusowego Serca! To Serce jest źródłem miłosierdzia dla współczesnego człowieka i świata. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego... Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od pokarmów mięsnych. Tego dnia w kalendarzu liturgicznym wypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, ze względu na pierwszeństwo Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, narodzenie św. Jana Chrzciciela będziemy świętować w czwartek 23 czerwca. Ciesząc się narodzinami Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Najświętszej Trójcy - 12 czerwca 2022

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu...”.

2. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (po niej procesja) i suma po procesji. Popołudniu nabożeństwo czerwcowe o 17.30 i msza o 18.00.

Po Mszy św. o godz. 10 wyjdziemy w Uroczystej Eucharystycznej Procesji z kościoła na ulice naszego osiedla. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Bardzo prosimy o pomoc przy dekoracji czterech ołtarzy. Osoby które pragną pomóc prosimy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczorowej.
Do sypania kwiatków zapraszamy wszystkie dzieci. W Boże Ciało na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlić się w intencji ks. Roberta, który świętuje 20 rocznicę święceń kapłańskich.

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Zasłania Ducha Świętego - 5 czerwca 2022

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Jacka Krzemienia. Pragniemy go wspomóc po Mszach św. swoją ofiarą na potrzeby Domu w którym przebywa duża część wspólnoty Ukraińskiej.

2. Chrystus Pan po Zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa prawdziwych świadków. Otwórzmy się i my na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 29 maja 2022

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest jedną z najstarszych Uroczystości w Kościele. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. W najbliższy wtorek przypada Święto Nawiedzenia NMP. Kończymy nasze majowe nabożeństwa, a w środę 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Będą one w czerwcu o godz. 17.30.