Ogłoszenia duszpasterskie w IV Niedzielę Zwykłą - 29 stycznia 2023

1. W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Przynosimy do świątyni świece gromnice, które zostaną poświęcone, i przez cały rok a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie - Światłości Narodów. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Msze Święte w środę o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarniamy ich naszą modlitwą i życzliwością. Taca w tę Uroczystość przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. We wspólnej modlitwie prosimy o nowe i święte powołania do kapłaństwa.

2. W pierwszy piątek miesiąca chcemy wypełnić prośbę Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź pierwszopiątkowa rano na Mszy św. i po południu od godz. 16.30. Jak w każdy piątek - godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe.

3. Pierwsza sobota miesiąca, którą będziemy przeżywać w tym tygodniu, jest okazją by wspólne modlić się do Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. i spotkanie dla Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 18.00.

Ogłoszenia duszpasterskie w III Niedzielę Zwykłą - 22 stycznia 2023

1. Dzisiejszej niedzieli szczególnie wsłuchujemy się w głos Boży, przeżywając już po raz czwarty ’’Niedzielę Słowa Bożego” ustanowioną przez papieża Franciszka. Niech dzisiejsza celebracja oraz refleksja nad Bożym słowem ożywiają nasze serca. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego zwłaszcza Ewangelii według św. Łukasza, indywidualnej lub w gronie rodzinnym.

2. Wczoraj przypadał Dzień Babci, a dzisiaj – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tyle im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i nasza serdeczna pamięć.

3. Dzisiaj przed świątyniami prowadzone są zbiórki do puszek na rzecz katolickich mediów naszej radomskiej diecezji oraz katolickiej prasy.

Ogłoszenia duszpasterskie w II Niedzielę Zwykłą - 15 stycznia 2023

1. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

2. W tym tygodniu w sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tyle im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i nasza serdeczna pamięć.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Antoniego, w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę Św. Agnieszkę - męczennicę. Także w czwartek 19 stycznia modlimy się w intencji biskupa seniora Henryka Tomasika w dniu Jego imienin.

Ogłoszenia duszpasterskie w Niedzielę Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2023

1. Niedziela Chrztu Pańskiego którą dziś przeżywamy, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Chociaż tradycyjnie śpiewa się jeszcze kolędy do 2 lutego, to od jutra według kalendarza liturgicznego rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Czas ten będzie trwał do wtorku przed Środą Popielcową.

2. W piątek - 13 dzień miesiąca. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.

3. W każdy piątek o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Świętej Rodziny - 1 stycznia 2023

1. W Uroczystość Świętej Rodziny gościmy w naszym kościele ks. Karola Kosteckiego. Uroczysta Msza Św. będzie odprawiona o godz. 12.00. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zaprasza na modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. Członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy na koniec Mszy na spotkanie przy Szopce Betlejemskiej. Bezpośrednio po Mszy o godz. 12.00 udzielimy błogosławieństwa wszystkim dzieciom.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rok 2023. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. W tym tygodniu w piątek - 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta głosi, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat, objawił się wszystkim ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Podczas Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań litery: C + M + B 2023 - Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który w tym roku rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 10.30. Bezpośrednio po Mszy Orszak wyruszy wyznaczoną trasą do kościoła św. Krzyża, gdzie nastąpi zakończenie pochodu Orszaku Trzech Króli.