Ogłoszenia duszpasterskie w XXIV Niedzielę Zwykłą - 11 września 2022

1. We wrześniu w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w czasie II Wojny Światowej oddali swe życie w obronie Naszej Ojczyzny. W sobotę 17 września przypada kolejna rocznica agresji na wschodnie ziemie polskie. Pamiętajmy też o tych, którzy zostali zamęczeni na nieludzkiej ziemi w Syberii i w obozach sowieckich.

2. We wtorek 13 września o godz. 20:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Fatimskie.

3. W środę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Sąsiednia parafia przeżywa wtedy uroczystości odpustowe. We czwartek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Ogłoszenia duszpasterskie w XXII Niedzielę Zwykłą - 28 sierpnia 2022

1. Dzisiaj na Mszy Świętej. o godz. 10.30 zapraszamy na modlitwę członków Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” Elektrowni Kozienice ich rodziny przyjaciół, emerytów i rencistów w 42. rocznicę założenia tego Związku.

2. We czwartek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na progu roku szkolnego Kościół apeluje o to, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Młodzież i dzieci zapraszamy na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 10.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone przybory szkolne dla rozpoczynających nowy rok szkolny. 1 wrzesień to kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej.  Modlimy się w intencji Ojczyzny.

Ogłoszenia duszpasterskie w XIX Niedzielę Zwykłą - 7 sierpnia 2022

1. W sobotę 13 sierpnia kończy się pielgrzymi szlak tych, którzy od kilku dni pieszo idą na Jasną Górę. Na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawiona Uroczysta Msza św, Także w sobotę 13 sierpnia o godz. 20.00 - zapraszamy do wspólnej modlitwy na Nabożeństwo Fatimskie. Każdego dnia duchowo łączymy się z pielgrzymami, którzy dziękować będą za kolejną pieszą pielgrzymkę. Zapraszamy na modlitewne czuwanie o godz. 20.30 i Apel Jasnogórski. W sobotę organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 8.00 w sobotę, a powrót tego samego dnia w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii po mszach świętych.

2. W przyszłą niedzielę 14 sierpnia, wspominamy świętego Maksymiliana Marię Kolbe, kapłana i męczennika, wielkiego czciciela Niepokalanej. Oddał się dobrowolnie na śmierć głodową w bunkrze. Został kanonizowany przez Ojca Św. Jana Pawła II. Tego dnia odpust w parafii Janików.